czwartek, 22 czerwca 2017

OLEJOWANIE WŁOSÓW- od czego zacząć? - poradnik dla początkujących


Witam wszystkich! :)

Dziś chciałabym rozpocząć nową serie opisującą baaardzo ważny proces jakim jest olejowanie włosów. Moje włosy przeszły dużo i to naprawde duuuużo. W  tamtym roku umyślałam sobie zmienić kolor na blond... tak, dokładnie na blond :D baaa, zamarzył mi się jasny i chłodny blond! :)
U fryzjera spalono mi włosy, tak.. spalono rozjaśniaczem. Ich kondycja była tak zła, że nawet przy lekkim ich dotyku łamały się końce... Nie chcąc ścinać znacznie długości ( popalone było z 20cm włosów) postanowiłam o nie zawalczyć i udało mi się! Poradziłam sobie z odbudową za pomocą olejków. Dlatego każdemu, nawet ze zdrowymi włosami- polecam olejowanie. 

Na czym polega olejowanie włosów?

Olejowanie polega na nakładaniu oleju na całe włosy, na skórę głowy lub na same końcówki – w zależności od potrzeb.


Jakie są korzyści z olejowania dla włosów?

Wielkie! Tak jak wspominałam wcześniej - olejowanie uratowało moje włosy dzięki dobroczynnym składnikom olei  włosy stają się odżywione, elastyczne, sprężyste, pełne blasku, zdrowe, bardziej odporne na zniszczenia. Wymaga to jednak czasu i dodatkowej, poprawnej pielęgnacji włosów. 

Jak często powinnam nakładać olej na włosy?

Jeżeli Twoje włosy są rozjaśniane, bardzo suche i zniszczone, najlepiej przed każdym myciem. Sama robię to przed każdym myciem, czyli dwa razy w tygodniu.  Jeśli naprawdę nie masz czasu i ochoty, warto robić to przynajmniej raz w tygodniu.
 Jak nakładać olej na wlosy?

Olejowanie włosów to nakładanie oleju na nieumyte, suche włosy, najlepiej na całą noc. Nakładamy od wysokości brody w dół, rozczesujemy grzebieniem, następnie związujemy w warkocz lub koczek na czubku głowy. Rano dokładnie zmywamy. Jeśli nie możecie pozwolić sobie na całonocne olejowanie, to róbcie to minimum godzinę przed każdym myciem. Aby wzmocnić działanie można założyć na głowę foliowy czepek, turban i podgrzać go ciepłem suszarki. Olej zadziała bardziej intensywnie.
Jaki olej wybrać?
Na początek polecam olejowe mixy:
  1. Babydream Fur Mama 
    Idealna opcja dla początkujących, jest mixem olei (sojowy, migdałowy, słonecznikowy, jojoba oraz makadamia) i wiele dziewczyn go sobie chwali. Łatwo się zmywa, konsystencja jest lekka i przyjemna w aplikacji. Zapach piękny i delikatny- można ten produkt kupić tylko w Rossmannie za ok. 10 zł.
  2. Olej lniany 

    Olej ten odbudowuje zniszczoną strukturę włosów po licznych fryzjerskich zabiegach dla mnie na początek był idealny. Przyspiesza wzrost włosów! Poprawia ich kondycję, nawilża i głęboko je odżywia, nadaje im elastyczności ale może je obciążyć oraz zapobiega ich puszeniu się.Sprawdza się doskonale przy wysoko jak i nisko porowatych włosach. 
  3. Olej kokosowy 

    Ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Jedne wychwalają ten produkt pod niebiosa- inne wywaliły po użyciu do kosza ;-) Ja jestem jego zwolnenniczką i nie wyobrażam sobie pielęgnacji włosów bez niego.  Przed aplikacją trzeba rozgrzać produkt aby się roztopił i można było go nałożyć na włosy. Jest jednym z najlżejszych olei, sprawdzi się przy cieńkich włosach. Działa nawilżająco i regeneruje włosy ale w niektórych przypadkach robi siano i wysusza wiec najlepiej go wypróbować na sobie :):)

Istnieje całe mnóstwo spisów, które mają ułatwić dobór oleju pod kątem porowatości włosów, podziału olejów według zawartości kwasów tłuszczowych, nasyconych i nienasyconych, a także recenzji pojedynczych olejów czy mieszanek olejowych.
Odpowiednio dobrany olej potrafi czynić cuda, szczególnie w przypadku zniszczonych i przesuszonych włosów. Jeśli miałabym jakiś polecić, to świetnym wyborem będzie olej awokado lub olej migdałowy, kokosowa Vatika, Sesa, oleje Baikal Herbals, olejek Khadi z Amlą i Khadi Trifla (Swati), olejek łopianowy, a także czyste oleje: jojoba, oliwa z oliwek, olej z czarnuszki, kokosowy, arganowy, musztardowy.

  • olej komosy,
  • olej z pestek winogron/dyni/arbuza/wiśni/moreli/brzoskwini,
  • olej z nasion truskawki/porzeczki/jabłka/jeżyny, z czarnuszki,


  • http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/wlosy/jak-wybrac-olej-do-olejowania-wlosow_43427.html

  • olej komosy,
  • olej z pestek winogron/dyni/arbuza/wiśni/moreli/brzoskwini,
  • olej z nasion truskawki/porzeczki/jabłka/jeżyny, z czarnuszki,


  • http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/wlosy/jak-wybrac-olej-do-olejowania-wlosow_43427.html


    Do olejowania nie nadają się „olejki” do włosów na bazie silikonów, mają działanie tylko powierzchowne.

    Podstawowe metody olejowania bardzo ładnie opisała Anwen wiec odsyłam do jej bloga :)


    Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz